II Dyktando Krakowskie

Termin: 06.03.2016
Miejsce: Kraków, Auditorium Maximum UJ

II Dyktando Krakowskie jest ogólnopolskim konkursem ortograficznym kierowanym do wszystkich zainteresowanych poprawnością językową. Ma uczyć i bawić, czego najlepszym przykładem będzie cytat z tekstu ubiegłorocznego dyktanda: „Poniewczasie okazało się, co ten huncwot w półnegliżu, pseudo-Frankenstein rodem z klubu go-go sprokurował. Ni stąd, ni zowąd, wpośród feerii hiperwystrzałów wykluła się z menzurki półzwierzęca chimera".

Tegoroczna edycja organizowana jest w ramach Miesiąca Języka Ojczystego i odbędzie się 6 marca o godz. 10.00 w Auditorium Maximum UJ. Ponadto zachęcamy do udziału w pozostałych inicjatywach związanych z popularyzowaniem języka polskiego. Szczegóły dotyczące programu wydarzeń znaleźć można na stronie: www.miesiacjezyka.wordpress.com oraz na facebook.com.

Link do regulaminu II Dyktanda Krakowskiego: www.miesiacjezyka.files.wordpress.com/2015/12/regulamin_iidyktando-krakowskie.pdf

Link do formularza rejestracyjnego: https://docs.google.com/forms/d/1pMAXClEWGdDbUJqM2ZdPRAha9b75TLTJ3jXV4S8bTO8/viewform?c=0&w=1

Organizatorami Miesiąca Języka Ojczystego są: Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. M. Karasia, Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego, Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundacja na Rzecz Muzeum Języka Polskiego.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym:

- Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

- Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy,

- Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego,

- Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego dr. n. med. Wojciecha Nowaka,

- Dziekan Wydziału Polonistyki prof. dr hab. Renaty Przybylskiej,

- Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego. 

 

Data opublikowania: 22.01.2016
Osoba publikująca: Janusz Smulski