Mgr Stanisław Siess-Krzyszkowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Termin: 14.12.2016
Miejsce: Collegium Novum UJ

W Sali Senackiej Collegium Novum UJ w dniu 14 grudnia, dzień po 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń. Odznaczenia nadał prezydent RP Andrzej Duda za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Stanisław Siess-Krzyszkowski.
Stanisław Siess-Krzyszkowski od 1975 jest pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownikiem Działu Planowania i Realizacji Prac Badawczych w pionie Nauki i Współpracy Naukowej, od 1981 do 1985 roku  zastępcą dyrektora ds. administracyjnych Instytutu Biologii Molekularnej UJ. Od września 1980 roku należał do NSZZ „Solidarność”. Współorganizator Komitetu Założycielskiego, następnie przewodniczący Koła „Solidarności” Pracowników Administracji i Obsługi UJ. Od IX 1980 członek Uniwersyteckiej Komisji Porozumiewawczej Komitetów Założycielskich na UJ. W latach 1980-1981 organizował działalność wydawniczą, odpowiedzialny był m.in. za wydawanie "Serwisu Informacyjnego NSZZ Solidarność UJ". W stanie wojennym działał w Tajnej Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" UJ. Obecnie pracuje w Centrum Badawczym Bibliografii Polskiej Estreicherów Wydziału Polonistyki.

(Źródło:  Portal UJ)

Data opublikowania: 15.12.2016