11. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Termin: 09.05.2017 - 11.05.2017

WKoło Tłumaczeń UJ, Koło Naukowe Anglistów UJ i Koło Naukowe Studentów Katedry UNESCO serdecznie zapraszają na 11. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe, które odbędą się w dniach 9-11 maja 2017 pod hasłem Pierwiastki przekładu.

Wśród naszych gości znajdują się znani przekładoznawcy i tłumacze, m.in. prof. Elżbieta Tabakowska (UJ), prof. Michael Cronin (Dublin City University), prof. Marta Gibińska (UJ) i prof. Anna Cetera-Włodarczyk (UW). Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów, którzy w swoich wykładach i warsztatach przybliżą nam wyzwania, przed jakimi stoi tłumacz prozy, poezji, tekstu dramatycznego, a także komiksu i serialu. Będziemy przyglądać się zarówno sytuacjom, kiedy tłumacz siada nad czystą kartką papieru, jak i takim, gdy uruchamia całe dostępne zaplecze technologiczne.

Program wydarzenia dostępny jest pod adresem swtuj.pl/program-2017

Wykłady i panele dyskusyjne podczas 11. SWT mają charakter otwarty, jednak udział w sesjach warsztatowych możliwy jest dopiero po dokonaniu rejestracji przez naszą stronę internetową.

Formularz rejestracyjny znajdą Państwo pod adresem swtuj.pl/rejestracja-2/rejestracja

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy 11. SWT