Uroczyste otwarcie Akademii Romantycznej

Termin: 14.11.2013

W czwartek, 14 listopada 2013 r., z inicjatywy Koła Naukowego Romantyzmu UJ odbędzie się uroczysta inauguracja działalności Akademii Romantycznej w Liceum Zakonu Pijarów. W ramach Akademii studenci i doktoranci UJ będą prowadzić warsztaty dla ponad trzydziestoosobowej grupy uczniów, polegające na poszerzaniu wiedzy z zakresu literatury i uczących interpretacji tekstu. Wykład wprowadzający wygłosi opiekun koła – prof. dr hab. Bogusław Dopart. Spotkanie uświetni projekcja „Pana Tadeusza" z 1928 roku w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego.

Program  Inauguracji Akademii Romantycznej:

1. Wykład wprowadzający prof. dr. hab. Bogusława Doparta - kierownika Katedry Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
2. Wprowadzenie Koła Naukowego Romantyzmu UJ
3. Emisja filmu niemego PAN TADEUSZ w reż. Ryszarda Ordyńskiego (1928)
4. Sprawy organizacyjne Warsztatów Romantycznych.

Data opublikowania: 14.11.2013
Osoba publikująca: Janusz Smulski