INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI PRACOWNI-ARCHIWUM OFICYNY POETÓW I MALARZY

Termin: 28.11.2013

Darowizna p. Krystyny Bednarczykowej, obejmująca dokumenty związane z działalnością londyńskiej Oficyny Poetów i Malarzy, a także książki wydane przez Oficynę i dzieła sztuki z domu Państwa Bednarczyków, trafiła do Uniwersytetu Jagiellońskiego i została umieszczona na ul. Gołębiej, stając się częścią naszego Wydziału. Katedra Edytorstwa zaprasza na inaugurację działalności powołanej w 2012 roku Pracowni-Archiwum Oficyny Poetów i Malarzy w dniu 28 listopada 2013 roku. O godz. 11.00 rozpocznie się w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry) oficjalna uroczystość połączona z sesją naukową. O godz. 15.30 zapraszamy do Muzeum UJ (Collegium Maius, Jagiellońska 15) na otwarcie wystawy obrazów i grafik ze zbiorów Krystyny i Czesława Bednarczyków, a po nim do pomieszczeń Pracowni przy ul. Gołębiej 14, pok. 65-66, gdzie będzie można zobaczyć zbiory archiwum i książki Oficyny.

Data opublikowania: 19.11.2013
Osoba publikująca: Janusz Smulski