Program Mobilność Plus

Termin: 03.01.2014

Doktorant Wydziału Polonistyki mgr Tomasz Górny otrzymał dofinansowanie z programu  Mobilność Plus. Program ten ma na celu pomóc młodym naukowcom w dalszym rozwoju kariery naukowej. Jego laureaci zdobywają unikalne doświadczenia i wiedzę, jakie zapewnia im udział w badaniach naukowych lub pracach rozwojowych realizowanych przy wykorzystaniu aparatury i metod niedostępnych w kraju. O finansowanie w ramach programu mogli się ubiegać młodzi naukowcy, którzy nie ukończyli 35. roku życia, w tym uczestnicy studiów doktoranckich. Pobyt w zagranicznym ośrodku może trwać od sześciu miesięcy do trzech lat.

W tegorocznej, trzeciej już odsłonie konkursu, do MNiSW wpłynęło 211 wniosków. Zespół interdyscyplinarny ds. programów Mobilność Plus oraz Wsparcie międzynarodowej mobilności naukowców rekomendował do finansowania 66 najlepszych wniosków. Trzynaście z nich zostało złożonych przez młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oprócz mgra Tomasza Górnego dofinansowania otrzymały projekty:

• Macieja Kopcia z Wydziału Chemii,
  • dr. Marcina Konika z Wydziału Historycznego,