Wydział Polonistyki UJ na Targach Edukacyjnych w Oświęcimiu

Termin: 14.08.3102

W dniu 31 stycznia w Powiatowym Zespole nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego w Oświęcimiu odbyły się IX Powiatowe Targi Akademickie – „Absolwent 2014". W imprezie brały udział 22 placówki dydaktyczne z całej Polski, a wśród nich również nasz Wydział – jako jedyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pod hasłem Studiuj na najlepszej polonistyce w Polsce do naszej oferty edukacyjnej zachęcali dr Patrycja Pałka i dr hab. Krzysztof Zajas. W repertuarze instrumentów łagodnej perswazji znalazły się nie tylko szczegółowe prezentacje poszczególnych kierunków i specjalności, ale także wykłady poświęcone językowi polskiemu oraz nowej humanistyce. Według naszych przedstawicieli zainteresowanie studiami polonistycznymi było spore, co tylko potwierdza powszechne przekonanie, że mimo niekorzystnej aury humanistyka ma się dobrze. Współpraca z popularnym oświęcimskim „Konarem" nie ogranicza się do jednorazowego występu na targach edukacyjnych. W styczniu pomiędzy PZ nr 1 Szkół Ogólnokształcących i WP UJ podpisana została umowa patronacka, na podstawie której nasi pracownicy już rozpoczęli tam cykl wykładów mistrzowskich, a od przyszłego roku akademickiego poprowadzą także lekcje w klasach humanistycznych. Mamy nadzieję dzięki temu nie tylko zachęcić młodych absolwentów do studiów polonistycznych, ale także – w szerszym zakresie – wypełnić kulturowy obowiązek wobec młodego pokolenia. Ta cenna inicjatywa, podobnie jak same targi edukacyjne, zasługuje na rozpowszechnienie wśród innych liceów naszego regionu.

Na zdjęciu: Dyrektor „Konara" mgr Jolanta Bąk oraz dr Patrycja Pałka prezentują na targach stanowisko Wydziału Polonistyki UJ.
Data opublikowania: 20.02.2014
Osoba publikująca: Janusz Smulski