Tytuł „Odkrycie Rynku 2014" dla firmy współtworzonej przez naszą Studentkę

Założona przez absolwentów i studentów UJ,  między innymi panią Kaję Szymańską z naszego Wydziału, oraz AGH firma PIRX 3D Sp. z o.o. wygrała konkurs na najlepszy studencki start-up i zdobyła tytuł "Odkrycie Rynku 2014" przyznany w konkursie zorganizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów w ramach projektu edukacyjnego Drogowskazy Kariery.

Trzon firmy stanowią:

·       Piotr Lipert - absolwent informatyki UJ,

·       Krzysztof Stanik - absolwent fizyki UJ,

·       Kaja Szymańska - absolwentka oraz studentka polonistyki i bohemistyki UJ,

·       Jan Fuerst - absolwent automatyki i robotyki AGH,

·       Łukasz Jakubowski - były student mechaniki i budowy maszyn AGH.

Zespół jest interdyscyplinarny i łączy rozmaite kompetencje zaangażowanych osób. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą drukarek 3D - czyli jedną z najbardziej innowacyjnych technologii i najszybciej rozwijających się branży technologicznych.

W konkursie wystartowało 40 firm. W pierwszym etapie firmy oceniane były przez czworo profesorów z różnych polskich uczelni (60% ostatecznej oceny), drugi etap rozegrał się na Facebooku (40% ostatecznej oceny).

Laureata pierwszej edycji konkursu "Odkrycie Rynku" ogłoszono 4 kwietnia w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podczas gali finałowej zamykającej tegoroczny projekt Drogowskazy Kariery.

Serdeczne gratulacje!

Data opublikowania: 14.04.2014