ERASMUS PLUS

Termin: 28.08.2014

Konkurs na krótkoterminowe wyjazdy KADRY AKADEMICKIEJ w ramach programu ERASMUS PLUS w okresie od 10 listopada 2014  do 26 września 2015

Dział Współpracy Międzynarodowej UJ ogłasza konkurs na 1-tygodniowe wyjazdy nauczycieli akademickich do uczelni, z którymi zostały podpisane umowy o wymianie kadry akademickiej w ramach programu ERASMUS PLUS.

Cel wyjazdu:

• prowadzenie zajęć dydaktycznych w uczelni zagranicznej (obowiązkowo 8 godzin tygodniowo)
  • monitorowanie toku studiów odbywanych przez studentów UJ w uczelni zagranicznej (dodatkowo)
  • zapoznanie się ze sposobem realizacji procesu dydaktycznego w zakresie swojej specjalności (dodatkowo).

Procedura:

Zgłoszenia mogą składać nauczyciele akademiccy zatrudnieni w UJ na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej, pracujący w instytutach/wydziałach, które podpisały umowy o wymianie kadry akademickiej w ramach programu ERASMUS PLUS ważne w roku akademickim 2014-2015. Przed złożeniem zgłoszenia należy sprawdzić u koordynatora instytutowego/wydziałowego, czy w umowie instytutowej/wydziałowej z uczelnią, do której planowany jest wyjazd przewidziana jest wymiana kadry akademickiej.

Zgłoszenia należy składać w Dziale Współpracy Międzynarodowej UJ na ręce mgr Haliny Michalik od dnia 15 września do dnia 10 października 2014. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 października 2014. Osoby zakwalifikowane na wyjazd otrzymają stypendium (zgodnie ze stawkami obowiązującymi w Programie Erasmus PLUS) przeznaczone na opłatę kosztów utrzymania i zakwaterowania w czasie pobytu w uczelni partnerskiej.

Osoby zakwalifikowane na wyjazd będą zobowiązane do dostarczenia do DWM (mgr Katarzyna Dziwirek) nie później niż jeden miesiąc przed planowanym wyjazdem: 1) uzupełnionej i podpisanej umowy dotyczącej wypłaty stypendium (w 2 egzemplarzach), 2) indywidualnego programu nauczania uzgodnionego wcześniej z uczelnią partnerską i podpisanego przez beneficjenta, kierownika macierzystej jednostki oraz stronę przyjmującą, 3) wniosku wyjazdowego

Warunkiem rozliczenia wyjazdu będzie złożenie: 1) sprawozdania on-line, 2) potwierdzenia z realizacji programu nauczania w uczelni partnerskiej, 3) dokumentów podróży (bilety lotnicze wraz z kartami pokładowymi oraz bilety kolejowe lub autobusowe z określoną datą wyjazdu i powrotu oraz ceną).

Kandydatury osób ubiegających się o wyjazd po raz pierwszy będą traktowane priorytetowo.

Ogłoszenie i formularz zgłoszenia znajdują się na stronie DWM UJ:

Data opublikowania: 28.08.2014
Osoba publikująca: Janusz Smulski