Wizyta przedstawicieli Wydziału Polonistyki UJ w Instytucie Polonistyki Wydziału Języków i Kultur Europejskich Kantońskiego Uniwersytetu Spraw Międzynarodowych w Kantonie (Chiny)

event-date: 07.12.2014 - 08.12.2014

W dniach od 7 do 8 grudnia 2014 roku przedstawiciele Wydziału Polonistyki UJ: pani prof. dr hab. Renata Przybylska, dziekan Wydziału Polonistyki UJ oraz dr hab. Piotr Horbatowski, dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ przebywali w Kantonie (Chiny), gdzie spotkali się z władzami dziekańskimi Wydziału Języków i Kultur Europejskich Kantońskiego Uniwersytetu Spraw  Międzynarodowych oraz przedstawicielami Instytutu Polonistyki tegoż uniwersytetu z prof. dr Mao Yinhui, kierownikiem Instytutu na czele. W spotkaniu uczestniczyła Konsul Generalny RP w Kantonie, pani Joanna Skoczek. Rozmowy dotyczyły podpisania umowy o współpracy między polonistyką krakowską i kantońską, w tym wymiany studentów. Dr hab. Piotr Horbatowski odbył ze studentami I roku lekcję pokazową. Polonistyka kantońska jest najmłodszą tego typu placówką w Chinach. Została otwarta zaledwie kilka miesięcy temu. Na I roku studiuje 20 studentów. Rekrutacja na studia odbywać się będzie co roku.

Zobacz fotoreportaż >>

Published Date: 19.12.2014