Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Zebrania katedr

Web Content Display Web Content Display

20200610

Warsztat kuratorski

Date: 10.06.2020
Warsztat kuratorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach online będących częścią projektu powstałego na Wydziale Polonistyki w ramach zajęć "Warsztat kuratorski" prowadzonych przez Martę Keil.
Tematyka warsztatów oscyluje wokół tematów troski i komunikacji w czasie pandemii, która znacznie ograniczyła możliwości bezpośrednich interakcji międzyludzkich.

Kuratorki i kuratorzy: Zuza Berendt, Katarzyna Dobrowolska, Maciej Guzy, Marta Keil, Julia Kowalska, Konstanty Krawiec, Anna Majewska, Kamila Małysiak, Ula Pysyk, Wiktoria Tabak, Gabriela Talaczek.

Lekcja ruchu online
Prowadzenie: Iza Szostak
Termin: 10.06, godz. 18:00
Zapisy: Zainteresowanych/ zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia mailem wraz z krótkim biogramem na adres warsztat.kuratorski@gmail.com

https://www.facebook.com/events/880414642442811/  

Opis warsztatów: 
Kultura, system czy zjawisko globalnej pandemii wymaga od jednostki podporządkowania się. Nasz potencjał wystawiony jest na ciągłą próbę. Ciało staje się narzędziem kreowania własnej tożsamości. Testuje gesty empatii i solidarności oraz eksploruje akty oporu.

Na warsztatach zajmiemy się odkrywaniem możliwości ciała w ruchu i bezruchu. Skupimy się na kreatywnym pisaniu, doświadczaniu troski i emocji, tworzeniu choreografii oraz ćwiczeniach gimnastycznych. Sprawdzimy, czy i w jaki sposób choreografia może stać się sposobem odczuwania wspólnoty w czasie fizycznej izolacji. 

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich (niezależnie od poziomu zaawansowania) zainteresowanych eksploracją ruchu, performansem i choreografią. Nie jest wymagane żadne przygotowanie ruchowe.

Warsztaty Voguingu online
Prowadzenie: Magdalena Marcinkowska
Termin: 13.06, godz. 11:30-20:30 (warsztaty odbędą się w trzech częściach po 1,5 h każda)
Zapisy: zainteresowanych/ zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia mailem wraz z krótkim biogramem na adres warsztat.kuratorski@gmail.com

Vogue to taniec, którego początki datowane są na lata sześćdziesiąte XX wieku, kiedy Afroamerykanie oraz Latynosi z Harlemu opracowali ruchy oparte na pozach modelek i modeli z okładek magazynu "Vogue". Cechujący się silną formą ekspresji Voguing zyskał uznanie, szczególnie wśród środowisk nieheteronormatywnych, sięgając najdalszych zakątków globu.

Plan warsztatów:

• 11:30 - 12:15 - wykład i rozmowa
Wykład będzie poświęcony kulturze balowej (ballroom culture). Będziemy rozmawiać o tym, jakie zasady obowiązują w środowisku Voguingu, jak wyglądają bale, jak się do nich przygotowujemy, w jaki sposób tworzymy performanse i jaką rolę odgrywają one w naszym życiu.

• 12:30 - 14:00 - zajęcia praktyczne
Skupimy się na technice pozowania, poznamy elementy linearnego stylu Vogue New Way oraz najbardziej kobiecego Vogue Fem. Uczestnicy i uczestniczki poznają narzędzia ruchowe, które będą mogli wykorzystać w improwizacji i praktyce performerskiej.

• 19:00 - 20:30 - wieczorek balowy
Chętne osoby będą mogły zaprezentować własny performans podczas zoomowego balu, wykorzystując techniki poznane w czasie porannych warsztatów. W tej części dołączą do nas osoby związane z Ballrom w tym członkowie kiki House of Army.