Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

20221125

Agata Siniarska

Date: 25.11.2022
Start Time: 18 00
Place: Kraków, ul. Gołębia 14 sala 74
Agata Siniarska

Zapraszamy na piąte spotkanie w ramach projektu „Nowa choreografia. Kierunki i praktyki”, którego gościnią będzie Agata Siniarska
25 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy do sali 74 (ul. Gołębia 14) na pokaz nagrania performansu „The Museum of the Anthropocene. Diorama No1 – Ghosts and Monsters”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z choreografką. Wstęp wolny.
26 listopada w godzinach 10:00-14:00 zapraszamy na prowadzone przez artystkę warsztaty poświęcone jej praktyce choreograficznej. Zajęcia są skierowane do wszystkich studentów_ek, badaczy_czek, osób zainteresowanych tańcem i choreografią. Niewymagane jest wcześniejsze doświadczenie w tańcu ani przygotowanie kondycyjne.
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy zostanie uruchomiony 14 listopada o godzinie 12.00 pod linkiem:

https://forms.office.com/r/zyGRNGN0Nu

Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo z rejestracji mają studenci_tki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Projekt „Nowa choreografia. Kierunki i praktyki” rozpoczął się od serii pytań o możliwości budowania nowej jakości komunikacji między badaczkami i artystkami. Pytań o to, jak pisać i mówić o ruchu, jak go badać oraz teoretyzować. Nowa choreografia jest obszarem, który daje możliwość do wytwarzania alternatywnych sposobów dzielenia się wiedzą. Z jednej strony jest nurtem podejmującym dialog z dziedzictwem sztuki tańca i choreografii, z drugiej – wskazuje nowe możliwe kierunki ich rozwoju.
Od marca 2022 do stycznia 2023 zaprosimy osiem choreografek i choreografów, którzy pokażą swoje praktyki artystyczne oraz o nich opowiedzą. Wierzymy, że spotkanie praktyków_czek z teoretykami_czkami może być istotnym krokiem ku stworzeniu nowego języka do mówienia i pisania o najnowszej choreografii.