Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

20210120

Rozmowy w Gołębniku 2

Date: 20.01.2021
Start Time: 20 00
Rozmowy w Gołębniku 2

Szanowni Państwo,  
jako Samorząd Studentów Wydziału Polonistyki UJ mamy przyjemność zaprosić na drugie spotkanie nowo powstałego cyklu pod tytułem Rozmowy w Gołębniku - inicjatywy, która jest platformą wymiany myśli dla całej społeczności Wydziału Polonistyki, bez względu na staż, stanowisko czy tytuł naukowy. 
Rozmowy właśnie, nie debaty, nie zebrania, nie panele - chcemy, aby były to zrozumiałe, a zarazem pobudzające intelektualnie rozmowy. Przestrzenią tymczasowo wymuszaną jest MS Teams, który na szczęście daje wystarczające możliwości, żeby spotkać się i wspólnie podyskutować nad wybranym, aktualnie palącym problemem. Dostęp do tegoż miejsca jest otwarty dla każdego zainteresowanego, zarówno pilnego słuchacza, jak i aktywnego mówcy. Stały kod dołączenia do zespołu Rozmów to brjw6d8 (obecnych na pierwszym spotkaniu informuję, że nie ma konieczności dodawania się do zespołu kolejny raz). 
Kolejny wieczór poświęcimy (Nie)Binarności na uniwersytecie. Spotkamy się 20 stycznia o godz. 20:00. Rozmowę otworzą Paweł Bukowiec oraz Julian Skowronek wraz z Pawłem Binkowskim, aby następnie przekazać głos KAŻDEMU chętnemu. Choć nie chcemy ucinać niedokończonych wątków, postaramy się zamknąć Rozmowę w dwóch godzinach. 
Inicjatywa Rozmów w Gołębniku ma na celu ożywienie równościowego dialogu pełnego empatii, o którym coraz częściej słyszymy, że brakuje nań sił. Jako członkowie społeczności Wydziału Polonistyki chcemy rozwijać zdolność aplikowania umiejętności akademickich w codzienności. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą Państwo dołączyć do naszych zmagań i wesprzeć je swoją wiedzą i otwartością na odmienne punkty widzenia. 

Z serdecznym akademickim pozdrowieniem
Hanna Prorok
Przedstawicielka Samorządu Studentów WP UJ