Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wybory 2024

Web Content Display Web Content Display

July 2023

20230712
Previous week
Next week

Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce

Date: 12.07.2023 - 15.07.2023
Place: Rabka
Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce

W dniach 12-15 lipca 2023 w Rabce miała miejsce kolejna edycja stworzonego przez Iwonę Haberny Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, któremu od początku jego powstania patronuje Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
14 lipca 2023 w ramach programu dla dorosłych, nad którym Ośrodek Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej UJ sprawuje opiekę merytoryczną, odbył się cykl spotkań i wykładów tym razem pod hasłem Z tradycją – ku przyszłości.
Prof. Anna Janus-Sitarz, przewodnicząca jury Nagrody Zwyrtała na najlepszy pomysł promujący czytanie jak co roku zaprezentowała tegorocznych zwycięzców i ich projekty. W konkursie wyłoniono pięciu finalistów i laureatkę, którą została  Anna Giniewska, nauczyciel-bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej  Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim za projekt zatytułowany „Przerwa na czytanie”. 
W części  szkoleniowej Anna Czabanowska-Wróbel przedstawiła referat Już jest za późno? Nie jest za późno! Literatura dziecięca wobec obaw o przyszłość a Tomasz Majkowski, który również prowadził całe spotkanie, wygłosił wykład zatytułowany  Biblioteki, archiwa, platformy: dostęp do wiedzy w epoce cyberkorporacji.
Podczas festiwalu studenci Wydziału Polonistyki  UJ działali aktywnie jako wolontariusze.

Link do tegorocznego programu:
https://www.rabkafestival.pl/program/

Link do transmisji z konferencji:
https://www.youtube.com/watch?v=8XGSzFV2akc