Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Konferencje

Web Content Display Web Content Display

 

Web Content Display Web Content Display

Powrót Czapskiego

02.11.2017
Dziekan Wydziału Polonistyki prof. dr hab. Renata Przybylska i Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej oraz Katedra Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Powrót Czapskiego”. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 października 2017 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie w Gmachu Głównym w Sali u Samurajów.
Read More o Powrót Czapskiego

Żywioły w literaturze dziecięcej - Ziemia

02.11.2017
W dniach 9-11 października 2017 r. odbędzie się druga z cyklu konferencji poświęcona żywiołom w literaturze dziecięcej, której organizatorami są Katedra Filologii Angielskiej Wydziału Pedagogicznego Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Wydziału Polonistyki UJ. W zeszłym roku tematem była woda. Tym razem naukowcy z ośrodków całej Polski skupią się na motywie ziemi w twórczości dla młodego odbiorcy.
Read More o Żywioły w literaturze dziecięcej - Ziemia

Apetyt na literaturę

02.11.2017
Dziekan Wydziału Polonistyki, prof. dr hab. Renata Przybylska zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Apetyt na literaturę.
Read More o Apetyt na literaturę

Heroizm - wzorce, oblicza, kulturowe reprezentacje

02.11.2017
Cykl seminariów w ramach Konsorcjum Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz Wydziału Polonistyki UJ Szanowni Państwo! Zapraszamy na seminaria poświęcone heroizmowi w wielu jego aspektach i odcieniach. Pierwsze seminarium odbędzie się w Poznaniu we wrześniu lub październiku 2017 r. Heroizm i tchórzostwo to tematy z krańców aksjologicznej skali. Są odwieczne, nierozłącznie związane z poczuciem ludzkiej tożsamości i odrębności. W swej sferze pozytywnej czasem drażnią nadmiernym patosem lub sztampą albo są podejrzewane o anektowanie wysokich rejestrów w moralnie nietykalnym diapazonie. To przy tym, może na szczęście, pojęcia migotliwe lub rozmyte znaczeniowo.
Read More o Heroizm - wzorce, oblicza, kulturowe reprezentacje

IATIS Workshop Kraków: 27-29 września 2017

02.11.2017
„Historia przekładu literackiego. Nowe obszary i metody badawcze w polskim kontekście” Wydział Polonistyki i Centrum Badań Przekładoznawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają do udziału w VI Warsztatach Regionalnych IATIS, które odbędą się w dniach 27-29 września 2017 w Krakowie.
Read More o IATIS Workshop Kraków: 27-29 września 2017