Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Dialektolodzy na Kudłaczach

Dialektolodzy na Kudłaczach

W dniach 6–9 lipca 2019 r. członkowie Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki Koła Naukowego Językoznawców Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z opiekunem, prof. Maciejem Rakiem przebywali na obozie dialektologicznym w Pcimiu (Schronisko PTTK na Kudłaczach). Celem wyjazdu było zapoznanie się z gwarą i kulturą Kliszczaków. 
Studenci prowadzili badania w Stróży, Pcimiu, Tokarni i Trzebuni, wzięli także udział w warsztatach polskich tańców ludowych organizowanych w ramach International Folk Meetings Małopolska w Myślenicach.
Dużą pomoc uczestnikom obozu okazali: sołtys przysiółka Pcim Sucha, członkinie kół gospodyń wiejskich w Tokarni i Stróży, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tokarni, członkowie zespołów regionalnych z Tokarni, Pcimia i Trzebuni, a przede wszystkim mieszkańcy wymienionych wsi, którzy znaleźli czas na udzielenie wywiadów dialektologicznych.
Wyjazd został dofinansowany przez Dziekan Wydziału Polonistyki UJ, prof. Renatę Przybylską oraz Fundację Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”.


 

Photogallery