Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wybory 2024

Web Content Display Web Content Display

​Obóz dialektologiczny w Wiśniowej

​Obóz dialektologiczny w Wiśniowej

08.11.2017
W dniach 27–28 maja członkowie Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki Koła Naukowego Językoznawców Studentów UJ im. M. Karasia wzięli udział w kolejnym obozie dialektologicznym, który odbył się we wsi Wiśniowa, położonej kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa. Podczas obozu miała miejsce inauguracja projektu „Wiśniowsko godka”, którego realizacja jest możliwa dzięki ścisłej współpracy KNJS UJ z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz dofinansowaniu z programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych” 2017.
Read More o ​Obóz dialektologiczny w Wiśniowej
PRZYBYLSKI I INNI O ROLI KRAKOWA I REGIONU W KULTURZE EPOKI OŚWIECENIA

PRZYBYLSKI I INNI O ROLI KRAKOWA I REGIONU W KULTURZE EPOKI OŚWIECENIA

08.11.2017
Cykl konferencji naukowych: między dwieście sześćdziesiątą rocznicą urodzin (1756) a dwusetną rocznicą śmierci (1819) Jacka Idziego Przybylskiego Spotkanie II Termin: 2 czerwca 2017 r. Miejsce: Gołębia 16, s. 42
Read More o PRZYBYLSKI I INNI O ROLI KRAKOWA I REGIONU W KULTURZE EPOKI OŚWIECENIA
VI edycja Festiwalu im. Jana Błońskiego

VI edycja Festiwalu im. Jana Błońskiego

08.11.2017
zatytułowana ŚWIADECTWA LITERATURY, odbyła się w dniach 25–26 maja 2017 roku. W roku 2017 przypada trzydziesta rocznica publikacji eseju Jana Błońskiego Biedni Polacy patrzą na getto, uznawanego do dziś za przełomowy moment dla polskiej świadomości zbiorowej dotyczącej Zagłady. Podczas Festiwalu chcielibyśmy pytano o znaczenie tego tekstu po trzech dekadach, a także o znaczenie krytyki literackiej i literatury w polskiej debacie publicznej.
Read More o VI edycja Festiwalu im. Jana Błońskiego
Ogólnopolska Konferencja MUTE

Ogólnopolska Konferencja MUTE

08.11.2017
W dniach 26 - 28.05.2017 Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz organizatorzy Ogólnopolskiej Konferencji MUTE poświęconej zagadnieniom Popular Music Studies, zaprosili na drugą edycją wydarzenia.
Read More o Ogólnopolska Konferencja MUTE
Festiwal Nauki 2017

Festiwal Nauki 2017

08.11.2017
W dniach od 25-27 maja 2017 roku odbywał się coroczny Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie, tym razem pod hasłem „W zgodzie z naturą”. Wydział Polonistyki UJ przygotował dla odwiedzających szereg spotkań, warsztatów oraz działań artystycznych zarówno w namiocie festiwalowym na Rynku Głównym, jak w budynku Wydziału, gdzie odbyły warsztaty dla dzieci i licealistów.
Read More o Festiwal Nauki 2017
Spotkanie z Ewą Lipską

Spotkanie z Ewą Lipską

08.11.2017
W dniu 24 maja 2017 roku Gościem opcji „Ewolucja i ewolucje poezji polskiej” prowadzonej przez dr. Bronisława Maja była Ewa Lipska.
Read More o Spotkanie z Ewą Lipską
Spotkanie z Bronką Nowicką

Spotkanie z Bronką Nowicką

08.11.2017
Relacja ze spotkania z Bronką Nowicką, autorką tomu "Nakarmić kamień", które odbyło się 22 maja w księgarni De Revolutionibus w ramach Dnia Otwartego Katedry Krytyki Współczesnej.
Read More o Spotkanie z Bronką Nowicką
Ciąg dalszy nastąpi

Ciąg dalszy nastąpi

08.11.2017
Doktoranci Wydziału Polonistyki UJ we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmoznawców UJ oraz Fundacją Urwany Film zaprosili na 2. Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Ciąg dalszy nastąpi: Seryjność w kulturze”, która odbyła się na Wydziale Polonistyki UJ w dniach 19-21 maja 2017.
Read More o Ciąg dalszy nastąpi
Wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY

Wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY

08.11.2017
18 05 2017 Pracownia Kultury Litwy przy Katedrze Kultury Literackiej Pogranicza oraz Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej zaprosiły na wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY (Uniwersytet Wileński) nt. „Children's Literature in Lithuania: Soviet and Post-Soviet Times”
Read More o Wykład doc. dr. KĘSTUTISA URBY
Tytuł doktora honoris causa UJ dla  Prof. Marii Delaperrière

Tytuł doktora honoris causa UJ dla Prof. Marii Delaperrière

08.11.2017
Posiedzenie Senatu UJ w dniu 12 maja tradycyjnie jest momentem, podczas którego wybitni naukowcy zostają wyróżnieni uniwersyteckimi godnościami. Dzisiaj zaszczyt taki przypadł w udziale profesor Marii Delaperrière, której nadany został tytuł doktora honoris causa naszej uczelni. W ten sposób UJ docenił wybitne zasługi Profesor dla rozwoju polonistyki we Francji oraz jej osiągnięcia w dziedzinie wiedzy o literaturze polskiej i europejskiej.
Read More o Tytuł doktora honoris causa UJ dla Prof. Marii Delaperrière