Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencje

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20201005

Kliszczacy w języku i kulturze. Konferencja przeniesiona na inny termin.

Data: 05.10.2020
Kliszczacy w języku i kulturze. Konferencja przeniesiona na inny termin.

Sekcja Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS UJ oraz Muzeum Niepodległości w Myślenicach pragną poinformować, że ze względu na sytuację epidemiologiczną w powiecie myślenickim (czerwona strefa) i w trosce o zdrowie uczestników  konferencja naukowa „Kliszczacy w języku i kulturze” zostaje przeniesiona na bliżej nieokreślony termin.

O nowym terminie konferencji będziemy informować  na stronach Wydziału Polonistyki UJ oraz Muzeum Niepodległości w Myślenicach, a także na Facebooku Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki UJ.

 

Z poważaniem

Organizatorzy

Sekcja Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS UJ działająca przy Wydziale Polonistyki UJ oraz Muzeum Niepodległości w Myślenicach serdecznie zapraszają na interdyscyplinarną konferencję naukową, której tematem są „Kliszczacy w języku i kulturze”. Konferencja odbędzie się 16 października 2020 r. w Muzeum Niepodległości w Myślenicach (ul. Romualda Traugutta 11).

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich badaczy i miłośników kultury górali kliszczackich. Referaty powinny dotyczyć kliszczackiej gwary, tradycji i wierzeń. Pragniemy podjąć także wątek tożsamości Kliszczaków, genezy ich poczucia odrębności kulturowej oraz perspektyw na przyszłość.

Po konferencji ukaże się monografia zawierająca wygłoszone przez uczestników referaty.

Brak opłaty konferencyjnej.

Nabór abstraktów rozpoczyna się z dniem 25 sierpnia 2020 r. i potrwa do 5 października 2020 r. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem:

https://muzeum.myslenice.pl/.../Kliszczacy-w-j%C4%99zyku...

Zgłoszenia oraz wszelkie zapytania dotyczące konferencji prosimy przesyłać na adres: sekcjadialektologiiknjsuj@gmail.com

Szczegółowy program konferencji zostanie ogłoszony najpóźniej tydzień przed datą jej rozpoczęcia.

ZAPRASZAMY!

Komitet organizacyjny:

Dr hab. Maciej Rak, prof. UJ – Wydział Polonistyki UJ
Dr Łukasz Malinowski – Muzeum Niepodległości w Myślenicach
Monika Brytan – Sekcja Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS UJ

 

Ze względu na sytuację epidemiczną w powiecie myślenickim organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu konferencji. W razie takiej konieczności wszelkie informacje zostaną podane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pliki do pobrania
pdf
Plakat