Wykład w Raciborzu

Termin: 23.03.2017
Miejsce: Racibórz, II Liceum Ogólnokształcące

23 marca 2017 r. dr hab. Grzegorz Zając był gościem II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, gdzie wygłosił wykład dla tegorocznych maturzystów oraz uczniów klas humanistycznych z roczników młodszych. Wykład poświęcony był początkom polskiej powieści i kształtowaniu się tego gatunku w okresie oświecenia, widzianemu w kontekście dokonujących się wówczas w rodzimej literaturze przemian estetycznych.
Słuchacze mieli również możliwość uzyskania informacji na temat charakteru i formuły programowej studiów na poszczególnych kierunkach i specjalnościach prowadzonych przez Wydział Polonistyki UJ. Po spotkaniu, które przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, jego gospodarze wyrazili nadzieję, że przyjmująca podobny kształt współpraca pomiędzy obiema placówkami będzie kontynuowana.

Data opublikowania: 27.03.2017
Osoba publikująca: Janusz Smulski