Całodzienne warsztaty mistrzowskie w zakresie bibliografii polskiej w ramach trzeciej konferencji z serii Libri….

W dniach 16-19 września 2013 roku prof. dr Wacław Walecki, dr Tomasz Nastulczyk i mgr Siess-Krzyszkowski jak przedstawiciele naszego Centrum Badawczego Bibliografii Polskiej Estreicherów prowadzili w Uniwersytecie w Charkowie całodzienne warsztaty mistrzowskie w zakresie bibliografii polskiej w ramach trzeciej konferencji z serii Libri…. Sympozjum Libri Descripti (Міжнародний науково-практичний семінар: Libri Descripti". Експертиза рідкісних  і цінних видань) było bowiem zorganizowaną przez stronę ukraińską kontynuacją powstałą z inspiracji naszych konferencji Libri Separati (2007) i Libri Recogniti (2010) Starodruki polskie w państwowych bibliotekach Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy i Finlandii. Pracownicy tamtejszych oddziałów starodruków inspirowani tego typu fachowymi spotkaniami oraz możliwością dostępu do naszej Elektronicznej Bazy Bibliografii Estreichera i innych publikowanych przez nas narzędzi informatycznych oraz opracowaniami drukowanymi podejmują wysiłek katalogowania swoich zasobów starodruków polskich.

Data opublikowania: 22.09.2013
Osoba publikująca: Janusz Smulski