Uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z okazji Święta Edukacji Narodowej

Termin: 14.10.2013

14 października br. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z okazji Święta Edukacji Narodowej, połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych oraz Medali Edukacji Narodowej, Nagród Ministra Zdrowia, listów gratulacyjnych JM Rektora laureatom Nagród Prezesa Rady Ministrów oraz Nagród im. Henryka Jordana. W gronie osób, którym przyznano Medale, są pracownicy Wydziału Polonistyki:

• dr hab. Monika Szpiczakowska (Medal Złoty za Długoletnią Służbę)
  • mgr Anna Wawszczak (Medal Złoty za Długoletnią Służbę)
  • mgr Dorota Chmielnicka (Medal Brązowy za Długoletnią Służbę)
  • dr Patrycja Kawalec (Medal Brązowy za Długoletnią Służbę)
  • dr hab. Dorota Kozicka (Medal Brązowy za Długoletnią Służbę)
  • dr hab. Olga Płaszczewska (Medal Brązowy za Długoletnią Służbę)
  • dr hab. Magdalena Siwiec (Medal Brązowy za Długoletnią Służbę)

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Warto dodać, że Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Data opublikowania: 15.10.2013
Osoba publikująca: Janusz Smulski