Granty z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki dla projektów naszego Wydziału

Termin: 03.04.2014

W trzeciej edycji konkursu NPRH zakwalifikowano do finansowania 152 wnioski dotyczące projektów z dziedzin takich, jak historia i archeologia, językoznawstwo i literaturoznawstwo, filozofia i religioznawstwo, historia sztuki, bibliologia, archiwistyka, etnologia, antropologia kultury, muzykologia oraz te dziedziny, które zawierają humanistyczne treści i posługują się humanistycznymi metodami badawczymi. 20 grantów przypadło w udziale naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z czego 3 to projekty zgłoszone przez nasz Wydział:

dr hab. Andrzej Waśko: Program badań i edycji źródeł - literatura polska i obyczajowość w Międzyepoce 1764-1863 - 450 000,00 zł,

dr Klaudia Socha: Archiwum Oficyny Poetów i Malarzy - 486 000,00 zł,

dr Mateusz Antoniuk: Archiwum Zbigniewa Herberta - studia nad dokumentacją procesu twórczego - 383 965,00 zł,

Zakwalifikowane do finansowania wnioski zgłoszone zostały w module 1.1, którego celem jest wspieranie długofalowych prac dokumentacyjnych, edytorskich i badawczych o fundamentalnym znaczeniu dla dziedzictwa i kultury narodowej (kultury w Polsce).

Data opublikowania: 03.04.2014
Osoba publikująca: Janusz Smulski