Diamentowe Granty dla Studentek Wydziału Polonistyki

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów trzeciej edycji programu Diamentowy Grant. W tym roku finansowanie otrzyma 86 projektów naukowych realizowanych przez wybitnych studentów w polskich uczelniach i instytutach. Wyróżnieni młodzi badacze reprezentują trzy obszary nauk: humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne. Studenci otrzymają na swe projekty ponad 15 mln zł. W gronie laureatów są dwie Studentki naszego Wydziału:

Pani Aleksandra Skórzak (tytuł projektu: Dialektologiczna fonoteka Wydziału Polonistyki UJ)

i pani Katarzyna Twardowska (tytuł projektu: Berlin – Paryż – Londyn. Emancypacja kobiet w międzywojennych metropoliach).

Serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji na temat Diamentowego Grantu: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/15-mln-zlotych-na-diamentowe-projekty-mlodych-naukowcow.html

Data opublikowania: 30.06.2014
Osoba publikująca: Janusz Smulski