ZMARŁA WANDA PINDLOWA

Termin: 06.05.2015

6 maja 2015 r. zmarła dr hab. Wanda Pindlowa, emerytowany profesor Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ).  W latach 1974-1996 pracowała w Zakładzie, potem Katedrze Bibliotekoznawstwa Instytutu Filologii Polskiej UJ. Wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas pracy w bibliotekach naukowych, opracowała i wprowadziła w życie program kształcenia studentów w zakresie informacji naukowej. Była absolwentką filologii polskiej UJ, w swojej pracy naukowej zajmowała się problemami informetrii (rozprawa habilitacyjna: Informetria w nauce o informacji. Metody i problemy, Kraków 1994). Wypromowała 9 doktorów i ponad 300 magistrów.

Choć od wielu lat prof. Pindlowa nie pracowała na naszym Wydziale, ci z nas, którzy Ją pamiętają, żegnają Ją z żalem jako dobrą koleżankę, osobę aktywną i pogodną, zasłużoną w poszukiwaniach nowych dróg kształcenia polonistów.

Data opublikowania: 08.05.2015
Osoba publikująca: Janusz Smulski