Jubileusz 90-lecia urodzin Profesora Henryka Markiewicza

Termin: 16.11.2012

16 listopada 2012 w Collegium Maius UJ odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia urodzin prof. Henryka Markiewicza. Z rąk Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego Jubilat otrzymał odznaczenie "Honoris gratia", natomiast prorektor UJ prof. Jacek Popiel wręczył Mu srebrny medal "Plus ratio quam vis". Dziekan Wydziału Polonistyki UJ prof. Renata Przybylska odczytała życzenia urodzinowe, jakie skierował na ręce Jubilata Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Jubileusz profesora zbiegł się z publikacją dwóch książek pod Jego redakcją: drugiego tomu "Skrzydlatych słów", wydanego przez Wydawnictwo Literackie oraz antologii "Igraszki literackie polonistów", wydanej przez wydawnictwo Universitas. W czasie jubileuszu obie książki zostały wręczone Profesorowi przez wydawców i po raz pierwszy zaprezentowane publicznie. Zobacz fotoreportaż>>
Data opublikowania: 15.11.2012
Osoba publikująca: Janusz Smulski