Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencje

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Conrad i (pop)teksty"

"Conrad i (pop)teksty"

21.11.2017
W imieniu Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ośrodka Dokumentacji i Badania Twórczości Josepha Conrada pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: "Conrad i (pop)teksty", która odbędzie się 25.11. 2017 w sali nr 42, przy ulicy Gołębiej 16. Bieżący rok przynosi zresztą szczególną okazję, by mówić o twórczości Korzeniowskiego, właśnie teraz wypada bowiem okrągła, 160. rocznica urodzin pisarza.
więcej o "Conrad i (pop)teksty"

Kalanie własnego gniazda. Kultura, prawo, społeczeństwo

20.11.2017
Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa Uniwersytet Jagielloński, Kraków, 25-27 maja 2018 r. Nestbeschmutzer, „ta/ten, co kala własne gniazdo”, to postać strukturalnie niespokojna i nerwowa. Jest zawieszona pomiędzy dwoma światami: tym, który będąc jej tak dobrze znany, napawa ją odrazą i tego, ku któremu kieruje swój głos prawdy. Pierwszy to świat jej własnej wspólnoty, jej kraju czy języka, w którym nie tylko dzieje się źle, ale zło działa przy milczącym wsparciu społeczności.
więcej o Kalanie własnego gniazda. Kultura, prawo, społeczeństwo

Wstyd w kulturze

20.11.2017
Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do uczestnictwa w obradach Ogólnopolskiej Transdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „WSTYD W KULTURZE”, która odbędzie się w dniach 17–18 listopada 2017 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.50 w sali nr 302 (ul. Grodzka 64). Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie: https://wstydkultura.jimdo.com/
więcej o Wstyd w kulturze
Mojry – początek, trwanie, koniec

Mojry – początek, trwanie, koniec

06.11.2017
Katedra Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „Mojry – początek, trwanie, koniec”, która odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2017 w auli Collegium Novum (ul. Gołębia 24). Mojry (rzymskie Parki) w alegoryczny sposób wyobrażały bieg życia ludzkiego: jego początek, rozwój, trwanie i koniec. Podobny schemat pojawia się na różne sposoby w literaturze, kulturze, historii, w całej rzeczywistości. Zadaniem badawczym projektu: „Mojry – początek, trwanie, koniec” będzie opracowanie następujących zagadnień:
więcej o Mojry – początek, trwanie, koniec

The Avant-Garde: Aesthetic Strategies and Participatory Art,

02.11.2017
Ośrodek Badań nad Awangardą WP UJ we współpracy z CRICOTEKĄ – Ośrodkiem Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej The Avant-Garde: Aesthetic Strategies and Participatory Art, która odbędzie się w dniach 8-10 grudnia 2017 roku w siedzibie Cricoteki przy ul. Nadwiślańskiej 2-4 w Krakowie. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem konferencyjnym: pdf. Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2017 roku pod adresem obaw@uj.edu.pl. Program wydarzenia zostanie udostępniony w październiku.
więcej o The Avant-Garde: Aesthetic Strategies and Participatory Art,