Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencje

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

IATIS Workshop Kraków: 27-29 września 2017

02.11.2017
„Historia przekładu literackiego. Nowe obszary i metody badawcze w polskim kontekście” Wydział Polonistyki i Centrum Badań Przekładoznawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają do udziału w VI Warsztatach Regionalnych IATIS, które odbędą się w dniach 27-29 września 2017 w Krakowie.
więcej o IATIS Workshop Kraków: 27-29 września 2017

Transformacja w (kon)tekstach kultury. Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa

02.11.2017
Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów, absolwentów studiów wyższych oraz studentów do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej, pt. „Transformacja w (kon)tekstach kultury”, która odbędzie się w dniach 26-27 września w Krakowie. Konferencja jest organizowana przez Koło Naukowe Antropologów Literatury i Kultury, działające przy Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Transformacja w (kon)tekstach kultury. Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa

Słowiańskie światy wyobraźni/Slavic Worlds of Imagination

02.11.2017
Międzynarodowa Konferencja Naukowa Słowiańskie światy wyobraźni/Slavic Worlds of Imagination Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Filologii Słowiańskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają
więcej o Słowiańskie światy wyobraźni/Slavic Worlds of Imagination

Seminarium Groznawcze: It’s actually about ethics

02.11.2017
Ośrodek Badań Groznawczych Wydziału Polonistyki UJ oraz lvl.up serdecznie zapraszają na dziewiąte Seminarium Groznawcze. Tym razem gospodarzem spotkania będzie Joanna Płaszewska z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ. Niektóre dziedziny nauki doczekały się kodeksów wyznaczających standardy etycznego prowadzenia badań, a także instytucji czuwających nad ich przestrzeganiem. Wydaje się, że groznawstwu daleko jeszcze do tego etapu.
więcej o Seminarium Groznawcze: It’s actually about ethics