Porozumienie pomiędzy Wydziałem Polonistyki UJ a II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

U progu roku akademickiego 2017/18 podpisane zostało porozumienie pomiędzy Wydziałem Polonistyki UJ a II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, dotyczące objęcia patronatem klas o rozszerzonym programie nauczania w zakresie przedmiotów humanistycznych. Dokument podpisali Prodziekan ds. dydaktycznych WP UJ dr hab. Jarosław Fazan oraz Dyrektor II LO w Raciborzu mgr Marek Ryś. Przy podpisaniu obecni byli również koordynatorzy współpracy pomiędzy obiema placówkami: dr hab. Grzegorz Zając (WP UJ) oraz dr Monika Janowska (II LO). Porozumienie obejmuje lata 2017-2019 i przewiduje między innymi prowadzenie cyklicznych wykładów przez pracowników naukowych naszego wydziału na terenie raciborskiego liceum oraz uczestnictwo tamtejszych uczniów w wybranych wykładach kursowych bądź warsztatach odbywających się na Uniwersytecie Jagiellońskim.