$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

Prof. Jakub Niedźwiedź laureatem konkursu w ramach modułu "Uniwersalia 2.1" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prof. Jakub Niedźwiedź z Katedry Historii Literatury Staropolskiej został laureatem konkursu w ramach modułu "Uniwersalia 2.1" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Zwycięski projekt „Tłumaczenie na język angielski i publikacja książki "Kultura literacka Wilna (1323-1655). Retoryczna organizacja miasta" uzyskał finansowanie w wysokości 102 637 zł.
Uniwersalia to jeden z trzech modułów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki obok Dziedzictwa Narodowego i Fundamentów. Konkursy w ramach tego modułu mają umożliwić tłumaczenia i publikację najwybitniejszych dzieł humanistyki.
Celem konkursu w ramach modułu Uniwersalia 2.1 jest finansowanie przekładów na języki kongresowe (priorytetem przy ocenie wniosków był język angielski) najważniejszych osiągnięć polskiej humanistyki, co ma pozwolić na włączenie ich do obiegu międzynarodowego.