Wizyta ministra kultury Republiki Litewskiej dr Mindaugasa Kvietkauskasa na Wydziale Polonistyki

6 czerwca, w ramach oficjalnej wizyty w Polsce, na Wydziale Polonistyki gościł minister kultury Republiki Litewskiej dr Mindaugas Kvietkauskas wraz z attaché kulturalną w Ambasadzie Republiki Litewskiej w Polsce p. Rasą Rimickaitė oraz doradczynia ministra kultury Republiki Litewskiej p. Karoliną Narkevič. Minister spotkał się z władzami Wydziału, z pracownikami Katedry Kultury Literackiej Pogranicza i Pracowni Kultury Litwy oraz ze studentami polonistyki, słuchaczami kursu literatury obcej – litewskiej.
 7 czerwca odbyło się także spotkanie ministra z dr hab. Joanną Zach, prof. UJ, kierowniczką Ośrodka Badań nad Twórczością Czesława Miłosza, oraz z p. Robertem Piaskowskim, Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury. Podczas spotkań omawiano sprawy bieżącej oraz planowanej współpracy kulturalnej i naukowej między Wydziałem Polonistyki UJ a instytucjami kultury w Litwie.
 Minister kultury Republiki Litewskiej dr Mindaugas Kvietkauskas, z wykształcenia lituanista, badacz literatury litewskiej, polskiej i jidysz, współpracuje z Instytutem a następnie Wydziałem Polonistyki UJ od 1999 roku, początkowo jako student, stypendysta Funduszu im. Królowej Jadwigi, następnie jako doktorant Uniwersytetu Wileńskiego i doktor nauk humanistycznych, wykładowca na Uniwersytecie Wileńskim oraz dyrektor Instytutu Literatury Litewskiej i Folkloru w Wilnie. Jest współpracownikiem Pracowni Kultury Litwy oraz członkiem Rady Konsultacyjnej Ośrodka Badań nad Twórczością Czesława Miłosza.