Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie im. Andrzeja Żurowskiego

Ogólnopolski Konkurs im. Andrzeja Żurowskiego na recenzję teatralną dla młodego krytyka organizowany jest w tym roku po raz dziewiąty. W finale VIII edycji znalazło się troje absolwentów naszego Wydziału: Laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni została pani Katarzyna Niedurny, Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego uhonorowano pana Piotra Hildta, a w gronie finalistów znalazła się także pani Katarzyna Waligóra. Serdecznie gratulujemy. W uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza, uczestniczyła pani Katarzyna Lemańska – zwyciężczyni z 2020 roku.

Żródło
Inicjatorem Konkursu jest Klub Krytyki Teatralnej AICT (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych), Prezydent Miasta Gdynia i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Zgłoszenia do tegorocznej edycji nadsyłać można do końca maja br.
Więcej informacji o laureatach i finalistach oraz teksty nagrodzonych recenzji znaleźć można na oficjalnej stronie Konkursu

Laureacci Gdynia 2022 Laureat - PIOTR HILDT