$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

Mateusz Michalski otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe w dyscyplinie polonistyka.

Niezwykle miło nam zakomunikować, że Mateusz Michalski, studiujący obecnie polonistykę antropologiczno-kulturową na Wydziale, otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe w dyscyplinie polonistyka. 15 maja br. na posiedzeniu Rady Wydziału Polonistyki UJ dziekan Jarosław Fazan uroczyście wręczył panu Michalskiemu dyplom stypendysty. Serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego wyróżnienia!

Dodajmy, że Mateusz Michalski jest absolwentem studiów licencjackich (filologia polska) na Uniwersytecie Gdańskim. Ma w swoim dorobku kilka artykułów. Obecnie pełni funkcję sekretarza redakcji czasopisma „Jednak Książki. Gdańskie Czasopismo Humanistyczne”, wydawanego przez Instytut Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Jest także członkiem redakcji „Polisemii. Czasopisma Naukowego Antropologów Literatury Uniwersytetu Jagiellońskiego” i zespołu organizującego 9. edycję międzynarodowej konferencji European Network for Avant-Garde and Modernism Studies