Counterfactual Strategies

więcej o Counterfactual Strategies
Mojry – początek, trwanie, koniec

więcej o Mojry – początek, trwanie, koniec
Konferencja „Wstyd w kulturze"

więcej o Konferencja „Wstyd w kulturze"
Promocja serii „Komparatystyka polska”

więcej o Promocja serii „Komparatystyka polska”
Spotkanie z prof. Gerry Wakker

więcej o Spotkanie z prof. Gerry Wakker
Odczyt prof. dr Arvydasa Pacevičiusa

więcej o Odczyt prof. dr Arvydasa Pacevičiusa
In memoriam Miecislai Karaś

08.11.2017
W dniach 20-21 10 2017 Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zorganizował OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ Historia języka i dialektologia w nowych kontekstach interpretacyjnych. In memoriam Miecislai Karaś.
więcej o In memoriam Miecislai Karaś

08.11.2017
Dziekan Wydziału Polonistyki prof. dr hab. Renata Przybylska i Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej oraz Katedra Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprosili na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Powrót Czapskiego”. Konferencja odbyła się się w dniach 17-18 października 2017 roku
więcej o Powrót Czapskiego
Jubileusz Prof. Jerzego Jarzębskiego

08.11.2017
Profesor Jerzy Jarzębski należy do najwybitniejszych i najaktywniejszych badaczy literatury polskiej XIX i XX wieku, jest prawdziwym humanistą, ale jest równocześnie wybitnym pisarzem, obdarzony jest bowiem umiejętnością swobodnej narracji i talentem, dzięki któremu biegle kreśli portrety nieraz bardzo od siebie różnych pisarzy – mówił prof. Aleksander Fiut podczas uroczystości wyróżnienia profesora Jerzego Jarzębskiego Srebrnym Medalem Plus Ratio Quam Vis. Wręczenie odznaczenia odbyło się 6 października br. w auli Collegium Novum.
więcej o Jubileusz Prof. Jerzego Jarzębskiego
Apetyt na literaturę

08.11.2017
Z okazji jubileuszu 45 - lecia aktywności naukowej profesora Jerzego Jarzębskiego Wydział Polonistyki UJ zorganizował także międzynarodową konferencją naukową Apetyt na literaturę, której tematyka jest bliska Jubilatowi. Konferencja odbywa się w dniach 6-7 października br. w auli Collegium Novum.
więcej o Apetyt na literaturę