Wizyta przedstawicieli Shanghai International Studies University

08.11.2017
W dniu 11 maja 2017 r. gościliśmy na Wydziale Polonistyki przedstawicieli Shanghai International Studies University z jego wiceprezydentem - Profesorem Yang Li na czele. W rozmowach z reprezentantami jednej z najlepszych uczelni w Chinach uczestniczyła Pani Dziekan Wydziału prof. dr hab. Renata Przybylska.
więcej o Wizyta przedstawicieli Shanghai International Studies University
Promocje doktorskie 2017

więcej o Promocje doktorskie 2017
(Bez)kres romantyzmu

więcej o (Bez)kres romantyzmu
Inscenizacje Świętoszka we Francji

08.11.2017
Katedra Teatru i Dramatu Wydziału Polonistyki UJ Zaprosiła w dniu 28 04 2017 na wykład: MISES EN SCENE DE TARTUFFE en France 1950-2008 (Inscenizacje Świętoszka we Francji 1950 – 2008) (Louis Jouvet, Roger Planchon, Ariane Mnouchkine, Stéphane Braunschweig) który wygłosiła dr Ariane Martinez z Uniwersytetu w Grenoble (Université Grenoble – Alpes)
więcej o Inscenizacje Świętoszka we Francji
Wykład Profesora Tomasa Venclovy

więcej o Wykład Profesora Tomasa Venclovy
Ślady (nie) obecności

więcej o Ślady (nie) obecności
Świat ukryty w literaturze

08.11.2017
8 kwietnia 2017 roku odbył się drugi etap i zarazem finał V edycji konkursu dla uczniów szkół średnich „Świat ukryty w literaturze. Świat ukryty w języku. Świat ukryty w tekstach kultury”. W jury konkursu zasiedli: dr hab. Kazimierz Adamczyk, dr hab. Kazimierz Sikora, dr Tomasz Majkowski i dr Małgorzata Sokalska. Współorganizatorem wydarzenia była Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WP UJ. Uczestnicy konkursu, który otrzymali tytuł laureata, zostali nagrodzeni indeksami na wybrane kierunki studiów prowadzone na Wydziale Polonistyki. ​
więcej o Świat ukryty w literaturze
Romantycy na krańcach świata IV

08.11.2017
W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku, Koło Naukowe Romantyzmu działające przy Katedrze Historii Oświecenia i Romantyzmu zorganizowało IV odsłonę Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej pt. ROMANTYCY NA KRAŃCACH ŚWIATA.
więcej o Romantycy na krańcach świata IV
​Promocja tomu „Odsłony współczesnej scenografii”

08.11.2017
W dniu 6 kwietnia 2017 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK odbyła sie promocja tomu „Odsłony współczesnej scenografii” . Problemy - sylwetki – rozmowy, pod redakcją Katarzyny Fazan, Agnieszki Marszałek, Jadwigi Rożek-Sieraczyńskiej.
więcej o ​Promocja tomu „Odsłony współczesnej scenografii”
Wyjazd naukowy do Warszawy

08.11.2017
W sobotę 1 kwietnia studenci, którzy są uczestnikami projektów realizowanych przez Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego, oraz inni zainteresowani wzięli udział w wyjeździe naukowym do Warszawy. Pierwszym etapem pobytu były warsztaty w Domu Spotkań z Historią nt. życia codziennego w PRL. Druga część dnia została poświęcona na spotkanie z pracownikami Działu Edukacyjnego oraz pogłębione zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, którego wystawa nikogo nie pozostawiła obojętnym. W wyjeździe uczestniczyły także prof. Anna Janus-Sitarz oraz mgr Agnieszka Kania.
więcej o Wyjazd naukowy do Warszawy