Konkurs na najlepszą pracę licencjacką 2017

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką 2017

28.11.2017
Wydział Polonistyki UJ ogłasza Konkurs na najlepszą pracę licencjacką obronioną w roku akademickim 2016/2017. Zasady Konkursu zostały określone w regulaminie. Prace prosimy przesyłać do 10 grudnia br.
więcej o Konkurs na najlepszą pracę licencjacką 2017
Spotkanie informacyjne – promocja programu Erasmus+

Spotkanie informacyjne – promocja programu Erasmus+

więcej o Spotkanie informacyjne – promocja programu Erasmus+

27.11.2017
więcej o Promocja białoruskiego przekładu książki Anny Burzyńskiej i Michała Pawła Markowskiego
Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy

Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy

więcej o Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy
Inauguracyjne oprowadzanie po wystawie plenerowej KL Plaszow

Inauguracyjne oprowadzanie po wystawie plenerowej KL Plaszow

20.11.2017
Ośrodek Badań nad Kulturami Pamięci zaprasza na otwarcie oraz inauguracyjne oprowadzanie po wystawie plenerowej KL Plaszow, przy przygotowaniu której współpracował zespół naszego Ośrodka w składzie: dr hab. Roma Sendyka, Sylwia Papier, Katarzyna Grzybowska, Aleksandra Guja, Natalia Giemza, Karolina Koprowska, Joanna Krasicka, Anna Ratajczak, Grzegorz Wójcik. Oprowadzanie odbędzie się 19 listopada 2017 roku (niedziela) o godz. 12.30 (ul. Jerozolimska 3).
więcej o Inauguracyjne oprowadzanie po wystawie plenerowej KL Plaszow
ŚNIADANIA TŁUMACZY

ŚNIADANIA TŁUMACZY

20.11.2017
Międzywydziałowe Koło Naukowe Przekładoznawców UJ wKoło Tłumaczeń serdecznie zaprasza młodych adeptów sztuki przekładu literackiego zainteresowanych szlifowaniem praktycznych umiejętności na Śniadania tłumaczy. Drugie spotkanie z cyklu odbędzie się 18 listopada 2017 roku. Podczas listopadowych warsztatów z Jakubem Kornhauserem będziemy pracować nad przekładami tekstów awangardowych (prozy i poezji) z języka francuskiego. Tłumaczenie tekstów awangardowych zawsze nastręcza specjalnych trudności.
więcej o ŚNIADANIA TŁUMACZY
Zobaczyć tłumacza

Zobaczyć tłumacza

20.11.2017
Wydział Polonistyki UJ, Centrum Badań Przekładoznawczych i Koło Naukowe wKoło Tłumaczeń oraz Arteteka z przyjemnością zapraszają na wystawę „Zobaczyć tłumacza”.
więcej o Zobaczyć tłumacza