ŚNIADANIA TŁUMACZY

Międzywydziałowe Koło Naukowe Przekładoznawców UJ wKoło Tłumaczeń serdecznie zaprasza młodych adeptów sztuki przekładu literackiego zainteresowanych szlifowaniem praktycznych umiejętności na Śniadania tłumaczy. Drugie spotkanie z cyklu odbędzie się 18 listopada 2017 roku. Podczas listopadowych warsztatów z Jakubem Kornhauserem będziemy pracować nad przekładami tekstów awangardowych (prozy i poezji) z języka francuskiego. Tłumaczenie tekstów awangardowych zawsze nastręcza specjalnych trudności.
Zobaczyć tłumacza

Wydział Polonistyki UJ, Centrum Badań Przekładoznawczych i Koło Naukowe wKoło Tłumaczeń oraz Arteteka z przyjemnością zapraszają na wystawę „Zobaczyć tłumacza”.

dr Joanna Szewczyk laureatką programu Monografie FNP

Informujemy, że książka dr Joanny Szewczyk „Historiografia i mitologia kobiecości w powieściopisarstwie Teodora Parnickiego” została opublikowana w serii wydawniczej Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Counterfactual Strategies in History Writing ...

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na międzynarodowe warsztaty „Counter(f)actual Strategies in History Writing, Literature, and Arts”, które odbędą się 16 i 17 listopada w sali 42 w ramach projektu badawczego „Performances of Memory: Testimonial, Reconstructive and Counterfactual Strategies in Literature and Performative Arts of the 20th and 21st Centuries”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG). Program w załączeniu

„CZY TO UZGODNIONO Z KONIEM?”

15.11.2017 Kraków, ul. Nadwiślańska 2-4 Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka zapraszają na rozmowę pt. „CZY TO UZGODNIONO Z KONIEM?” która towarzyszyć będzie promocji tomu „Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze” Katarzyny Waligóry. W dyskusji udział wezmą: prof. Grzegorz Niziołek (teatrolog) Zbigniew S. Kaleta (inspicjent) Wiktor Rubin (reżyser) Katarzyna Waligóra (autorka książki „Koń nie jest nowy. O rekwizytach w teatrze”)