Nagroda Archiwum Edukacji

W XVI edycji konkursu "Nagrody Archiwum Emigracji" pani Jadwiga Malik otrzymała nagrodę za pracę magisterską Korespondencja Szymona Laksa z Oficyną Poetów i Malarzy.

Prof. Tomasz Majewski prezesem Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego

Prof. Tomasz Majewski prezesem Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego Podczas III Zjazdu Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego Kultury w ruchu.

Wyróżnienie dla dr Marii Piaseckiej

Dr Maria Piasecka (Katedra Edytorstwa i Nauk Pomocniczych) otrzymała wyróżnienie w konkursie Publikuj.dr na popularyzatorską prezentację rozprawy doktorskiej,

Medale „Dziękujemy za Wolność”

2 września tego roku nasi pracownicy: prof. dr hab. Ewa Miodońska-Brookes, dr hab. Józef Wróbel, mgr Stanisław Siess-Krzyszkowski oraz pośmiertnie prof. dr hab. Jan Błoński wyróżnieni zostali przez Stowarzyszenie Sieć Solidarności medalami „Dziękujemy za Wolność”. Medal, jak głosi uchwała Stowarzyszenia, stanowi symboliczne wyrażenie wdzięczności i podziękowania

Nominacja książki dr Agnieszki Daukszy do Nagrody im. Oskara Haleckiego

Mamy przyjemność poinformować, że książka dr Agnieszki Daukszy Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców została nominowana do Nagrody im. Oskara Haleckiego za najlepszą książkę historyczną 2016 roku w kategorii "Wspomnienia dotyczące historii Polski i Polaków w XX wieku". Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców jest zapisem spotkań z byłymi więźniami obozów koncentracyjnych.