Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Booktrailer Film Festival

Booktrailer Film Festival

Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego Wydziału Polonistyk i UJ objęło patronatem I Ogólnopolską Edycję konkursu „Booktrailer Film Festival”,  zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. 6 kwietnia 2018 roku odbył się finał konkursu, a główną nagrodę uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1  w Łęczycy wręczyła prof. dr hab. Anna Janus-Sitarz.
              Promujący czytelnictwo festiwal narodził się 11 lat temu we Włoszech w miejscowości Brescia i szybko zyskał popularność w całym kraju. Od dwóch lat inicjatorzy starają się nadać festiwalowi charakter międzynarodowy, co stało się możliwe dzięki pozyskaniu środków programu Erasmus +. Koordynatorką projektu ze strony polskiej jest dr Anna Miśkowiec. Polska edycja konkursu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem - nadesłano 53  filmy, a gala  zorganizowana w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury  w Nowym Targu zgromadziła ponad 400 gości. W jury ekspertów pracowali m.in. przedstawiciele naszego Wydziału: prof. Anna Janus-Sitarz, dr Agnieszka Kania, mgr Paweł Wiktor Ryś.
          W trakcie uroczystości  przedstawiono dziesięć filmów zakwalifikowanych przez jury do finału, przyznano nagrodę publiczności oraz uhonorowano laureatów (5 zespołów uczniowskich), które otrzymały rekomendację jury do udziału w eliminacjach międzynarodowych, które odbędą się  20 kwietnia w Teatro Sociale w Brescii we Włoszech.
         Część artystyczną gali  stanowił koncert przygotowany przez uczniów szkoły organizującej konkurs. Istotnym punktem programu był także wywiad  przeprowadzony  przez uczniów II LO z inicjatorami i koordynatorami festiwalu z Włoch – Laurą Forcellą i Marco Tarollim. Gali towarzyszyła wystawa prezentująca założenia festiwalu.
 

Pliki do pobrania
pdf
Plakat
Zobacz galerię zdjęć