Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Diamentowy Grant dla Przemysława Koniuszego

Diamentowy Grant dla Przemysława Koniuszego

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki 7. konkursu w ramach programu Diamentowy Grant. Wśród 80 laureatów znalazł się Przemysław Koniuszy z Wydziału Polonistyki UJ, który otrzyma dofinansowanie na realizację swoich badań  "Modele lirycznego doświadczenia w polskiej poezji po 1989 roku".

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przyznał w tym roku ponad 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

Diamentowy Grant jest jednym z najbardziej prestiżowych programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych badaczy. Stanowi wsparcie dla wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących pod kierunkiem opiekuna, promotora lub promotora pomocniczego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania tak, aby dać im możliwość skrócenia ścieżki kariery naukowej. Uczestniczący w nim studenci nie tylko otrzymują pieniądze na realizację własnych badań, lecz dostają także możliwość podjęcia studiów doktoranckich bez posiadania tytułu magistra. Dzięki grantowi już po licencjacie lub po trzecim roku studiów, studenci mogą zostać kierownikami własnego projektu badawczego.

Diamentowy Grant przyznawany jest od 2012 roku. Od tego czasu granty w ramach programu otrzymało łącznie 600 osób.

Żródło: Portal UJ