Nagrody Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego

W tegorocznej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego nagrody zdobyli absolwenci Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego:
Nagrodę główną otrzymała Zuzanna Berendt za pracę „Nie taka znowu słaba. Analiza wybranych strategii artystycznych Joanny Rajkowskiej”. Drugą nagrodę (ex aequo ze Stanisławem Godlewskim z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) zdobył Tomasz Fryzeł, autor pracy „Sceny sprawy Dreyfusa. Afera jako widowisko”. Trzecia nagroda przypadła w udziale Marcelinie Obarskiej, autorce pracy „Słodycz wyzwolenia. Zwierzęta w teatrze Romea Castelucciego”. Wymienione prace powstały pod kierunkiem prof. dr. hab. Grzegorza Niziołka.
Laureatką Nagrody specjalnej im. Jerzego Gota za pracę z zakresu historii teatru polskiego została Paulina Kubas, autorka rozprawy „Teatr im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu: instytucja-przedstawienia-publiczność”, napisanej pod kierunkiem prof. Małgorzaty Sugiery. Pod opieką Pani Profesor powstała też praca „Widzenie teatru. Fotografia teatralna w nowej perspektywie” Olgi Grzelak wyróżniona Nagrodą specjalną im. Sławomira Świontka dla najlepszej pracy z zakresu teorii teatru.
Organizatorem Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Celem Konkursu jest popularyzacja osiągnięć najmłodszych adeptów polskiej wiedzy o teatrze, nauki o widowiskach i performatyki, propagowanie nowych metod i tematów badań oraz popularyzacja wiedzy o teatrze, widowiskach i performansach.