Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Polonistyki UJ gościł uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

Wydział Polonistyki UJ gościł uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

11 kwietnia 2019 r. Wydział Polonistyki UJ gościł uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Podczas wizyty w „Gołębniku” licealiści uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez dra hab. Jarosława Fazana, prodziekana ds. dydaktycznych WP UJ, który zapoznał ich ze strukturą i programami studiów polonistycznych.
W dalszej części pobytu w naszym mieście uczniowie zwiedzili prezentowaną w Muzeum Narodowym wystawę pt. Wyspiański. Nieznany, a następnie wysłuchali kursowego wykładu z historii literatury polskiej, prowadzonego przez prof. dr hab. Annę Czabanowską-Wróbel, poświęconego teatrowi i dramatowi w okresie Młodej Polski. Pobyt uczniów w Krakowie zakończył się wizytą w Teatrze im. Juliusza Słowackiego – oglądali tam oni spektakl pt. Zagraj to jeszcze raz, Sam, oparty na tekście sztuki autorstwa Woody’ego Allena.
Całe wydarzenie – podsumowujące cykl spotkań, do których doszło w bieżącym roku akademickim – odbyło się w ramach realizacji porozumienia zawartego pomiędzy Wydziałem Polonistyki UJ a II LO w Raciborzu, dotyczącego objęcia przez nasz wydział patronatem klas o rozszerzonym programie nauczania w zakresie przedmiotów humanistycznych.


Koordynatorem współpracy pomiędzy obiema placówkami pozostaje dr hab. Grzegorz Zając.

 

Zobacz galerię zdjęć