20191212

Data: 12.12.2019 - 14.12.2019
Miejsce: Uniwersytet „Sapienza” Rzym
Jubileusz rzymskiej polonistyki

Na Uniwersytecie „Sapienza” w Rzymie w dniach 12-14 grudnia  odbyła się Konferencja Il sapere e l`amicizia: 90anni di studi polacchi alla „Sapienza” z okazji 90 rocznicy powstania Katedry Literatury Polskiej. Działalność rzymskiej Katedry zainicjował  w 1929 roku prof. Giovanni Maver, przez długie lata kierował nią prof. Sante Graciotti,  a   od 25 lat funkcję ich następcy pełni prof. Luigi Marinelli.

Patronami uroczystości byli m.in. Instytut Polski w Rzymie, Stowarzyszenie Polonistów Włoskich (AIP) oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studiów Polonistycznych (MSSP). Prof. Magdalena Popiel w imieniu Stowarzyszenia oraz Wydziału Polonistyki  UJ  przekazała  gratulacje na ręce prof. Marinellego  oraz wygłosiła referat Mapa polonistyki światowej.