luty 2018

20180226

NPRH - rozstrzygnięcie konkursów.

Data: 26.02.2018
NPRH - rozstrzygnięcie konkursów.

Uprzejmie informujemy, że w rozstrzygniętych konkursach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki w ramach modułu Dziedzictwo narodowe I/2017 i Uniwersalia 2.2 do finansowania zakwalifikowały się dwa projekty, które będą realizowane na naszym Wydziale.
W module Dziedzictwo narodowe I/2017 finansowanie uzyskał projekt Profesor Gabrieli Matuszek-Stec „Edycja krytyczna Dzieł Stanisława Przybyszewskiego - serie A i B (utwory literackie)”, natomiast w module Uniwersalia 2.2 projekt Doktor Iwony Boruszkowskiej „Opracowanie naukowe i edycja krytyczna pism Mykoły Chwylowego (1893-1933) w IV tomach w tłumaczeniu z języka ukraińskiego”.
Serdecznie gratulujemy!

Do konkursu Dziedzictwo narodowe mogły być zgłaszane projekty nowe lub projekty kontynuowane obejmujące długoterminowe prace dokumentacyjne, translatorskie, edytorskie, słownikowe czy bibliograficzne o fundamentalnym znaczeniu dla badań nad kulturą narodową. Do konkursu nadesłano 228 wniosków, a do finansowania zakwalifikowano 28 najlepszych projektów na łączną kwotę 32 492 486.
W konkursie Uniwersalia 2.2 mogły być zgłaszane oryginalne projekty badawcze, których celem jest przygotowanie przekładów na język polski tekstów należących do najważniejszych osiągnięć światowego piśmiennictwa (m.in. utworów literackich, filozoficznych, religijnych, społecznych i o sztuce, prac i dokumentów historycznych, źródeł), które charakteryzują się użytecznością dla przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych. Do konkursu nadesłano 84 wnioski, a zakwalifikowano 11 najlepszych projektów na łączną kwotę 2 466 216 zł.