marzec 2018

Data: 22.03.2018
Czas rozpoczęcia: 18:00
Miejsce: Kraków, Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1
Wieczór autorski prof. Gabrieli Matuszek-Stec Salon Literacki Biblioteki Kraków zaprasza na spotkanie:

"Wiek (nie)męski. Szkice o literaturze i varia"
Wieczór autorski prof. Gabrieli Matuszek-Stec
Prowadzenie: dr hab. Dorota Kozicka.
Udział wezmą:
Krzysztof Klima – muzyk (klarnet).
Dr Michał Piętniewicz – poeta i krytyk.
Grzegorz Stec – artysta malarz (autor obrazu zamieszczonego na książce).

Gabriela Matuszek-Stec – literaturoznawczyni, krytyk literacki, profesor tytularny na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka ponad 200 prac naukowych, krytycznych i eseistycznych, publikowanych w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

"Tom szkiców Gabrieli Matuszek to prawdziwe silva rerum – gęsty las rzeczy  rozmaitych i splątanych. W omawianym zbiorze osobliwie łączą i dzielą się ze sobą formy użytkowe i bezinteresowne – wstępy, posłowia, recenzje, eseje krytycznoliterackie, wywiady i portrety - pisane w różnych latach,  biegną obok siebie. Nie może być jednak inaczej w książce, która wyszła spod pióra osoby o wielu zainteresowaniach oraz funkcjach w życiu literackim, naukowym i artystycznym…"
Wojciech Kudyba