Wykład Dr hab. Magdaleny Heydel w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

W minionym tygodniu dr hab. Magdalena Heydel, reprezentująca Katedrę Antropologii Literatury i Badań Kulturowych, była gościem II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, gdzie wygłosiła wykład pt. Zobaczyć jądro ciemności. Powieść Josepha Conrada i jej wersja graficzna. Wykładowi towarzyszyły zajęcia warsztatowe, w czasie których licealiści analizowali sposoby przedstawienia Afryki, jej rdzennych mieszkańców oraz kolonizatorów zarówno w narracji powieściowej, jak i jej graficznej adaptacji autorstwa Catherine Anyango.
Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji porozumienia zawartego pomiędzy Wydziałem Polonistyki UJ a II LO w Raciborzu, dotyczącego objęcia przez nasz wydział patronatem klas o rozszerzonym programie nauczania w zakresie przedmiotów humanistycznych.

Koordynatorem współpracy pomiędzy obiema placówkami pozostaje dr hab. Grzegorz Zając.