marzec 2018

Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Data: 23.03.2018
Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

W piątek 23 marca odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasz Wydział reprezentował w tym dniu w Auditorium Maximum Samorząd Studentów Wydziału Polonistyki UJ. Kandydaci przez cały dzień mogli porozmawiać z przedstawicielami Samorządu o tym, jak wyglądają studia polonistyczne. Oprócz tego krótkie przemówienia dla chętnych wygłosili prodziekan ds. dydaktycznych dr hab. Jarosław Fazan, dr Maria Kobielska oraz przewodnicząca Samorządu Studentów WP UJ Helena Jaworowska. Odbyła się także wycieczka, w trakcie której pracownicy naukowi naszego Wydziału opowiadali kandydatom o swojej pracy. Przez cały dzień otwarte było także stoisko w korytarzu budynku przy ul. Gołębiej 20, koordynowane przez studentów III roku polonistyki-komparatystyki. W tym roku nasz Wydział po raz pierwszy zaprezentował własne materiały promocyjne, które zaprojektowali Aleksandra Drewniak i Tadeusz Sobczyk – samorządowcy, studenci II roku edytorstwa. Wykonanie materiałów zostało sfinansowane ze środków własnych Wydziału.