marzec 2018

20180327

Błażej Tokarski laureatem konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie

Data: 27.03.2018 - 23.04.2018

W Międzynarodowym Dniu Teatru (27 marca) Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłosił listę laureatów ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie.
Nagrodę główną przyznano Błażejowi Tokarskiemu, autorowi pracy „Zakonne siostry są siostrami twymi”. Twórczość dramatyczna św. Teresy z Lisieux w kontekście mitu Joanny d'Arc i mistyki kobiecej napisanej w Katedrze Teatru i Dramatu na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem dr. hab. Tadeusza Kornasia.
Oprócz nagród, jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Małgorzaty Leyko przyznało także cztery wyróżnienia. W tym gronie znalazła się Beata Kustra i jej praca Hegemon pamięci. Spektakle powstałe na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego jako próba redefinicji mitu powstania warszawskiego napisana pod kierunkiem prof. dr. hab. Grzegorza Niziołka z Katedry Teatru i Dramatu.
Nagrody wręczone zostaną w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie 23 kwietnia 2018 roku. Więcej >>