maj 2018

Wizyta naukowców z Chin

Data: 24.05.2018
Wizyta naukowców z Chin

W dniu 24 maja odbyło się spotkanie prof. dr hab. Renaty Przybylskiej - Dziekan Wydziału Polonistyki z prof. Zhao Gang’iem – dziekanem Wydziału Języków i Kultur Europejskich Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych, znawcą i tłumaczem literatury polskiej oraz prof. Zhang’iem Jainhua – wybitnym rusycystą chińskim, literaturoznawcą i tłumaczem literatury rosyjskiej. Rozmowy koncentrowały się na rozszerzeniu współpracy pomiędzy Wydziałem Polonistyki UJ oraz Katedrą Języka Polskiego PUJO w zakresie wspólnych projektów naukowych, wymiany pracowników oraz studentów oraz publikacji naukowych i dydaktycznych z zakresu recepcji i tłumaczeń literatury polskiej w Chinach oraz nauczania języka polskiego jako obcego studentów chińskojęzycznych. W spotkaniu wzięli udział dr hab. Waldemar Martyniuk – Dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie, dr hab. Tomasz Bilczewski - Dyrektor Centrum Studiów Humanistycznych oraz dr Adriana Prizel-Kania – zastępca Dyrektora CJiKPwŚ ds. kształcenia obcokrajowców.