listopad 2018

20181130

Otwarcie wystawy „Widok zza bliska”

Data: 30.11.2018
Czas rozpoczęcia: 18 00
Miejsce: Muzeum Etnograficzne
Otwarcie wystawy „Widok zza bliska”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Widok zza bliska. Inne obrazy Zagłady, którą będzie prezentowana od grudnia do marca w krakowskim Muzeum Etnograficznym.  Wernisaż rozpocznie się w piątek, 30 listopada, o godz. 18.

Wystawę przygotował zespół działający w Ośrodku Badań nad Kulturami Pamięci (Erica Lehrer, Roma Sendyka - kier.,  Wojciech Wilczyk, Magdalena Zych), pracujący w ramach konsorcjum TRACES /Transmitting Contentious Cultural Heritages with the Arts: From Intervention to Co-Production, Horizon 2020, Reflective Society/. Wystawa podsumowuje projekt badawczy Awkward Objects of Genocide – The Holocaust and Vernacular Arts in and beyond  Polish Ethnographic Museums.

Współpracowali przy niej także ośrodkowi badacze i badaczki: Maria Kobielska, Karina Jarzyńska, Jakub Muchowski, Aleksandra Szczepan, Kinga Siewior, Katarzyna Grzybowska, Karolina Koprowska, Sylwia Papier, Natalia Giemza, Klaudia Węgrzyn i Monika Gromala.