listopad 2018

20181130

Instytut Badań Literackich PAN przekazał kartotekę rzeczową do Centrum Bibliografii na Wydziałe Polonistyki UJ

Data: 30.11.2018

Dyrekcja Instytutu Badań Literackich PAN w Warszawie, mając na uwadze rangę Bibliografii Polskiej Estreicherów jako naukowej, systemowej polskiej bibliografii narodowej i jej ponadczasowe znaczenie dla humanistyki polskiej oraz doceniając prace kontynuowane obecnie w kolejnych projektach pięcioletnich NPRH w zakresie jej kontynuacji i przebudowy na potrzeby społeczeństwa informatycznego – przekazała nieodpłatnie do Centrum Bibliografii przy naszym Wydziale powstałą w latach 1948-1952 kartotekę rzeczową do serii III (staropolskiej). Posłuży ona, po wykonaniu odpowiednich prac bibliograficzno-informatycznych, uzupełnieniu Systemu Elektronicznej Bazy "Estreichera" o szerokie możliwości klasyfikacji i wyboru dzieł wedle dziedzin wiedzy w zakresie całości piśmiennictwa staropolskiego. Kartoteka liczy około dwustu tysięcy odsyłaczy do Bibliografii Estreichera, mieszczących się w trzech szafach katalogowych, w 216 szufladach. W wersji "analogowej" do korzystania od zaraz w Centrum przy Kanoniczej 6.